Size Katabileceklerimiz

Boğaziçi Üniversitesi Hidrojen Arabası takımı olarak 2011’den beri yurtiçinde 15’in üzerinde sergi, fuar ve benzeri üst düzey etkinliklerde aracımızı sergiledik. Auto Show, 11. Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi, Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi'nde Opet Araba sergisi, Küresel Isınma Kurultayı, 22. Kalite Kongresi gibi ilginin ve katılımın yüksek olduğu etkinliklerde, aracımız kendi kategorisinde farklı ve kendine has tarzıyla ön plana çıktı. Bakanlar, üst düzey şirket yöneticileri ve sanayicilerden, medya mensupları ve halka kadar organizasyonlardaki herkese aracımızın mekanik ve elektronik aksamlarının çalışma ilkelerinden bahsettik. Bunun yanı sıra, aracımızın yapımı, yarışa ev sahipliği yapacak ülkeye ulaşımı, orada takımın ihtiyaçları gibi bu sürecin her evresinde bize desteğini esirgemeyen okulumuz Boğaziçi Üniversitesi ve sponsorlarımızın bizim için neler ifade ettiğini anlattık. Sponsor panosu ve flamalarının yanı sıra araç ve tişörtlerimizin üzerindeki sponsor logoları ile destekçilerimizin hakkını olması gerektiği gibi teslim ettik.

Yarıştan önce, bizleri tanıtan haber ve röportajlarımız çeşitli televizyon programları, gazeteler ve Boğaziçi menşeli dergilerin de içinde olduğu görsel ve yazılı medyada yer aldı. Rotterdam’da yarış esnasında Türkiye ve Avrupa basınından onlarca insanla konuştuk. Türk ekipleri arasında lokomotif takım olarak tanındığımız için bize gösterilen ilgi her zaman daha fazla oldu. Bu program ve röportajlarda takımıza emek veren herkesi anlattık. Aracımızı, Boğaziçi Üniversitesi’nin sembolü olan Güney Meydan'da geleneksel olarak yarış öncesi ve sonrası, gerek öğrenci gerek akademisyen gerekse mezun ve misafirlere yani tüm Boğaziçililere gösteriyoruz. Bunlara ek olarak, bu yıl 14 ülkeden öğrencilerin katılımıyla gerçekleşecek Icames (International Cultural and Academic Meeting of Engineering Students), 48 ülkeden 1200 sporcunun katıldığı Sportsfest gibi Türkiye'nin en önemli öğrenci organizasyonlarında tanıtımımız için Güney Meydan'da yer alacağız.

Günümüzde insanların sınırsız ulaşım ihtiyacına artan fiyatlarla cevap veren sınırlı kaynaklara en önemli alternatif olduğu düşünülen hidrojen bizler için de çok önemli, çünkü biz az yakıtla daha fazla mesafe yani verimlilik ve sıfır çevre kirliliğinin en iyi hidrojenle sağlanabileceğine inanıyoruz. Sizin AR-GE'ye verdiğiniz destek ve önemin farkında olan biz üniversiteli gençlere inanmanızı istiyoruz. Projemizi size yüz yüze daha ayrıntılı bir şekilde sunmak bizi mutlu edecektir.

Türkiye’nin en verimli aracı unvanını yıllardır elinden bırakmayan BUH2AR ve Shell Eco Marathon ile ilgili hazırladığımız sunumu ve sponsorluk dosyamızı sizleri daha detaylı bilgilendirmek için paylaşalım. İlginiz için şimdiden teşekkürler.